rss

چهارشنبه پانزدهم 7 1394
  چگونه یک گرافیست بزرگ شویم؟ چه چیز باعث می‌شود یک گرافیست بزرگ شویم؟ آیا فرمول مخفی وجود دارد؟ مراحلتبدیل شدن به یک طراح بی نظیر چیست؟ متاسفانه حامل خبر بدی برای شما هستم؛چراکه چنین فرمولی وجود ندارد. با این حال با مطالعه و تحقیق در مورد طراحان موفق، من خصوصیات مشترکی میان تمام آن‌ها یافتم.


 کار در یک آژانس تبلیغاتی خلاق به من ثابت کرد که شش ویژگی مشترک میان طراحان بزرگ گرافیک وجود دارد.
 ۱-همیشه یاد بگیریدآیا کسی دوست دارد به او گفته شود چگونه کاری که قبلا از طریق آموزش‌های آکادمیک یاد گرفته را به نحو دیگری انجام دهد؟ معمولا وقتی به ما مسیر دیگری به غیر از مسیر خودمان پیشنهاد داده می‌شود، خونسردی خود را از دست می‌دهیم. ولی در واقع ممکن است حق با آن‌ها باشد! چه می‌شود اگر یک ترفند فتوشاپ موجب شود سه ساعت در زمان تولید یک اثر صرفه جویی شود.بسیاری از گرافیست‌ های بزرگ با فروتنی آغاز به کار نمودند. آن‌ها همیشه درحال یادگیری هستند، مسایل جدید را امتحان می‌کنند و دایما در حال نت برداری هستند. آن‌ها به این دلیل رشد نمودند که به عقاید افراد پیرامون خودبها می‌دهند یعنی گوش دادن. چیزی که در این افراد کمتر دیده می‌شود نگاه متکبرانه و غرور است و تعلیم پذیر بودن همیشگی یکی از دلایل پیشرفت آنها بوده است.
 ۲- همیشه یک گرافیست نقد پذیرباشیدوقتی در کالج بودم، باید مانند بسیاری از دانشجویان هنر با نقد مواجه می‌شدم. استاد ما را به چند گروه تقسیم می‌کرد تا در کنار هم، به شهربرویم و درمورد آثار گرافیکی و درست و اشتباه بودن هر کدام از آن‌ها با همبه بحث بپردازیم. سپس برای ما این فرصت را فراهم می‌نمود تا آثار یکدیگر را نقد کنیم. می‌دانید چه اتفاقی می‌افتاد؟ سکوت. بله منظور من آن سکوت مرگبار است. هیچ کس نمی‌خواست که هیچ گونه انتقادی را مطرح کند. من تنها فردی بودم که سنگدلانه حاظر به انتقاد کردن می‌شدم؛ چرا که در دنیا نقد به آثار بسیار است و هیچ اثری از این امر مستثنی نیست.
 ۳- دایما الهام بگیریدروز خود را چگونه آغاز می‌کنید؟ همه ما منبع الهام خود را داریم. یکی از کارهایی که من به محض رسیدن سرکار انجام می‌دهم، سر زدن به سه تا پنج وب سایت پر از طراحی‌های الهام بخش است.به ندرت طراح با استعدادی را یافتم که این عادت کاری را نداشته باشد. شما باید در معرض آنچه که در جهان طراحی می‌گذرد قرار بگیرید. من به طور مداوم آنچه که در جهان طراحی امروز می‌گذرد را دنبال می‌کنم. بنابراین شیوه‌های حرفه ای طراحی روز دنیا در آثار من منعکس می‌شود.همچنین می‌توانم روند طراحی روزدنیا را مورد بررسی قرار دهم که به کجا می‌رود. ثابت شده که نگه داشتن یک آرشیو بزرگ طراحی الهام بخش بسیار در روند طراحی می‌تواند مفید باشد. زمان شروع یک پروژه می‌توانم سری به طراحی‌های الهام بخشی که قبلا ذخیره کرده امبزنم تا برای شروع فرآیندبوجود آوردن یک اثر خلاق به من کمک کند.
 ۴- اگر می خواهید گرافیست خوبی شوید خود را تحت فشار قرار دهیداز هر طراح موفقی که بپرسید، او به شما می‌گوید که همیشه به دنبال یادگیری واکتشاف ترفندهای جدید طراحی بوده است. می‌دانم که این امر دشوار است. با این حال چگونه یک گرافیست می‌تواند رشد کند، زمانی که خود را هرگز تحت شرایطی بالاتر از محدودیت خود قرار نداده باشد؟ تقریبا هر روز من با یک مشکل طراحی مواجه هستم و با خودم فکر میکنم “آنچه که قرار است من در جهان انجام دهم، هیچ گاه در مدرسه نیاموخته ام”ترس می‌تواند بهترین‌ها را از ما بگیرد، می‌تواند ما را فلج کند، خود را خارج از منطقه راحتی قرار دهید، یاد بگیرید و امتحان کنید.در عصر جدید یادگیری ترفندها و نکات جدید بسیار آسان است. دانش گسترده جهانخارج را یاد بگیرید و از مزیت‌های آن بهره ببرید. به همکاران اطرافتان گوشفرا دهید و اجازه ندهید ترس شما را از خلق یک اثر شگفت انگیز وادارد.
 ۵- مانند یک آفتاب پرست رفتار کنیدمدیر هنری من همیشه می‌گفت که مانند یک آفتاب پرست بودن، یکی از مهم ترین ویژگی‌های یک گرافیست خوب است. حق با او بود. اشتباه برداشت نکنید، داشتن سبک و استعداد شخصی بسیار مهم است و احتمالا آنچه امروزهباعث موفقیت شما می‌شود سبک کاری شماست. با این حال به عنوان یک طراح، در درجه اول باید به آنچه که برای مشتری شما بهترین است بیاندیشید. ما نیاز داریم که عادات و گرایش‌های طراحی خود را مهار کنیم تا بهترین اثر را از لحاظ بصری برای مشتری خلق کنیم. نکته این است که نباید در یک سبک کلی گیر کرد. انعطاف پذیر باشید و زیبایی شناسی آثار خود را گسترش دهید.
 ۶- گروهی طراحی کنیدهمکاری و همفکری با دیگران بسیار اهمیت دارد. شاید به نظر کودکانه باشد یا دوران پیش دبستانی را برای شما یادآور شود، اما این شیوه کاملا صحیح است. همکاری یکی از خصوصیاتی است که من در بسیاری از طراحان موفق مشاهده کرده ام. بودن مانند یک بازیکن در یک تیم تبلیغاتی هم به نفع شماست و هم مشتری شما. اوقاتی که من مجبور به کار با یک گروه بوده ام همه امور بسیار راحت ترپیش برده شده است. البته در شرایطی که من انعطاف پذیر بوده ام و با سایر افراد حرفه ای اطراف خود مشارکت نموده ام.

کلمات کلیدی مرتبط: استخدام منشی در منزل تهران , تکنسین برق تمام وقت خیابان حافظ , استخدام تعمیرکار موبایل , استخدام مهندس مکانیک در میدان تجریش , آگهی استخدام مهندس برق , انباردار ماهر در خیابان کارگر جنوبی جوانان و ورزشکاران , مهندسی مواد و متالوژی , رشته صافکار منطقه هجده با حقوق و مزایای عالی , کارشناس/مدیر فروش , منشی تلفنی استخدام قم ,
(0) نظر | برچسب ها :
X